Öncelikle kursumuzun sağladığı ücretsiz deneme ve tanışma derslerimizde eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen kulak ve ritim testlerinden yararlanarak mevcut seviyenizi belirleyip bu doğrultuda sonraki derslerinizin planlaması yapılmaktadır. Ayrıca bu sayede hem birebir olarak çalışacağınız eğitmeninizi hem de kursumuzu yakından tanıma ve değerlendirme şansına sahip olacaksınız.

Bireysel olarak yapılan bağlama derslerimizde öğrencilerimize nota ve ritim bilgileri, bağlama çalım teknikleri aktarılmaktadır.

Her öğrencinin seviyesine, işitme ve enstrüman öğrenimine karşı bireysel yatkınlığına uygun olarak oluşturulmuş programlarımız ile birlikte kabul görmüş seçkin bağlama eserlerini tanıtarak öğrencilerimizin iyi bir bağlama eğitimi alması başlıca amaçlarımızdandır.

Atölyemizde Cura (en küçük boy), Kısa saplı bağlama, Uzun saplı bağlama, Divan sazı (büyük boy bağlama) gibi bütün bağlama çeşitleri, Zeybek, Sürmeli, Kayseri, Konya, Silifke, Azeri, Ankara, Aşıklama, Karadeniz, Rumeli, Karşılama, Teke gibi tüm yöresel bağlama tavırları, Bağlama düzeni, Bozuk düzen, Kara düzen, Misket düzeni gibi tüm metotlara uygun biçimde dersler verilerek, zengin çeşitliliğe sahip olan Halk Müziği eserleri öğretilmektedir.

Alanlarında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen bağlama kurslarımızın amacı; öğrencilerimize müzik sevgisini aşılamak, müzik duygusunu geliştirmek ve beynin mantıksal işleyişini arttırmaktır.

7 yaşından itibaren her yaşa yönelik eğitim programı uygulanmaktadır.

Bağlama derslerimiz haftada 1 gün 50 dk’lık 1 ders saati özel ders şeklinde yapılmaktadır, öğretmenle birebir çalışıldığı için gün ve saat tercihi yapılabilmektedir. Size ve hocamıza uygun gün ve saatler ayarlanabilmektedir.

Ayrıca kursumuzda Konservatuar, Eğitim Fakültelerinin Müzik Bölümleri, Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri programları, London College Of Music, Royal Academy ve Bilsem sınavlarına girmek isteyen öğrencilerimiz için düzenli ve sistemli bir çalışma programı ile yetenek sınavlarına hazırlanmalarını sağlamaktayız.

Bağlama derslerimiz her yaştan katılımcının müzikal yaşamına katkı sağlayacaktır. Yolu müzikten geçen herkesi bağlama kurslarında eğitimlerine davet eden Portakal Müzik’de siz de kendinizi geliştirebileceksiniz.